ul. Bielska 49
43-190 Mikołów
Kontakt ws. krat pomostowych
+48 535 533 575
biuro@ecosolution.com.pl | +48 535 533 575
sekretariat@ecosolution.com.pl | +48 32 209 77 27

Separtory talerzowe

Wirówki talerzowe

Wirówka talerzowa MACFUGE 181 OM M 2 S

Moduł do czyszczenia oleju, z obejściem (by-pass) – model MACFUGE 181 OM M 2 S X

Separator Macfuge 181 jest wirówką typu Solid Bowl i został zaprojektowany i zbudowany w celu oddzielenia mieszaniny dwóch cieczy i ciała stałego, o różnej określonej masie.

Separator talerzowy MACFUGE 181 OM M 2 S została zaprojektowana i zbudowana do oddzielania w ciągłych 3 fazach (ciecz / ciecz / ciało stałe).

separatary talerzowe macfuge
separator talerzowy macfuge

Separatory talerzowe i ich zasada działania.

W odniesieniu do obrazu: produkt jest wprowadzany do obracającej się miski od rury wlotowej (Ref.5), i poprzez dystrybutor (Ref.8) jest przenoszony na stos dysków (Ref.7), gdzie odbywa się rozdzielanie,

– lekka faza ciekła jest ekstrahowana za pomocą pompy dośrodkowej (Ref.4);

– ciężka faza ciekła jest ekstrahowana przez upuszczenie, podczas gdy faza stała jest gromadzona wewnątrz komory sedymentacyjnej (Ref.6). Główna konstrukcja misy wykonana jest ze stali nierdzewnej, natomiast płyta podstawowa wykonana jest z malowanego żeliwa. Uszczelki składają się z FPM. Wirówka jest separatorem  zatrzymującym ciała stałe i pracuje w ciągłej fazie ciekłej i zbiera oddzielone części stałe do miski. Okresowo, w zależności od ilości ciała stałego obecnego w produkcie, który ma być poddany obróbce, urządzenie musi zostać zatrzymane, otwarte, oczyszczone poprzez usunięcie wszystkich oddzielonych ciał stałych, a następnie ponownie zamknięte, gotowe do ponownego uruchomienia. Bardzo prosty w swojej mechanicznej konstrukcji, aby umożliwić łatwość i szybkość w zwykłej i dodatkowej zwykłej konserwacji. Obrót miski jest przenoszony z silnika głównego przez pas bez użycia sprzęgła. Zaraz po osiągnięciu standardowych warunków pracy, – instalacja ma poziom dźwięku, mierzony w otwartej przestrzeni z miernikiem hałasu znajdującym się 1 m od samej wirówki i z dala od powierzchni odbijających eko, 75 dB (A) (mierzone zgodnie z rozporządzeniem UNI EN ISO 3746). Model wirówki „MACFUGE 181 OM M 2 S” jest przeznaczony wyłącznie do użytku przemysłowego; miejsce, w którym ma być używana wirówka – znajduje się wewnątrz budynku, w każdym przypadku pokryty jest dachem i chroniony przez czynniki atmosferyczne.

 

All rights reserved by Allset © 2017