ul. Bielska 49
43-190 Mikołów
Kontakt ws. krat pomostowych
+48 535 533 575
biuro@ecosolution.com.pl | +48 535 533 575
sekretariat@ecosolution.com.pl | +48 32 209 77 27

Pionowe wirówki talerzowe

W naszej ofercie znajdą Państwo wysokoobrotowe pionowe wirówki dyskowe do ciągłego oddzielania dwóch niemieszających się cieczy i cząstek stałych.

Obrotowa misa wraz ze stosem dysków i siłą odśrodkową (do 13 000 razy większa od siły grawitacji) zapewniają zwiększoną skuteczność oddzielania i wydajność roboczą.

Samoczyszcząca wirówka dyskowa ma dodatkową możliwość automatycznego odprowadzania zebranej substancji stałej, zapewniając nieprzerwany proces.

Separator jest dostarczany jako jednostka samodzielna lub jako w pełni wyposażony moduł.

 

Główne cechy:

– Ciągła separacja o wysokiej wydajności;

– Blisko rozmieszczony stożkowy stos talerzy;

– Wydajność waha się od 200 do 40 000 litrów / godzinę;

– Łatwość obsługi, czyszczenia i konserwacji;

– Automatyczny cykl pracy z monitoringiem i alarmami;

– Jednostki są projektowane zgodnie ze specyfikacjami klienta, w tym:

 

o Konfiguracje dla określonych środowisk (Atex, morskie,…);

o Materiały do ​​obsługi niebezpiecznych produktów (żrące, erozyjne, wybuchowe, …);

o Twarde połączenia wykonane zgodnie z lokalnymi normami;

o Certyfikaty zapewniające zgodność z międzynarodowymi normami.

 

Naszym dostawcą pionowych wirówek dyskowych jest włoska firma Macfuge.

https://www.macfuge.com/en/

Zastosowania

 1. Chemia, petrochemia i przemysłowa biotechnologia

Zarówno w chemii jak i w białych biotechnologiach technologie oddzielania mechanicznego stanowią część składową wielu procesów.

W procesach oddzielania wirówki  i separatory klarują ciecze, rozdzielają mieszaniny cieczy, klasyfikują lub odwadniają fazę stałą i ekstrahują substancje składowe.

 1. Przemysł i przerób oleju mineralnego

Wszędzie tam, gdzie pozyskuje się lub przetwarza olej, powstają zawierające olej odpady. Maszyny oraz systemy firmy MACFUGE stanowią przyjazne dla środowiska rozwiązania w przemyśle przetwarzania surowców.

 1. Rozdzielanie tworzyw sztucznych

Wirówki odgrywają ważna rolę także w procesie rozdzielania tworzyw sztucznych oraz w ich recyklingu.

Zapewniają ekonomiczny recykling tworzyw sztucznych poprzez rozdzielenie różnych ich rodzajów.

 1. Oleje i tłuszcze

Wirówki to często najważniejszy element różnych układów do pozyskiwania oleju i tłuszczu oraz do produkcji biopaliw. Dlatego mają bardzo różne postaci:

 • pozyskiwanie oliwy z oliwek
 • produkcja i oczyszczanie oleju palmowego
 • oczyszczanie oleju z nasion
 • oczyszczanie oleju tłoczonego
 • produkcja biodiesla
 1. Przemysł chemiczny, farmaceutyczny & spożywczy, biotechnologia 

W sektorze chemicznym, farmaceutycznym i spożywczym istnieje wiele możliwości zastosowania wirówek

 • produkcja laktozy i kazeiny w przemyśle mleczarskim
 • recykling tworzyw sztucznych
 • zbiór alg
 • produkcja mleka sojowego
 • produkcja skrobi pszennej
 • osuszanie polimerów
 1. Produkcja napojów:

Technologia mechanicznego oddzielania w produkcji napojów optymalizuje przychody i zapewnia niezmienną jakość.

 • produkcja soku owocowego, soku bezpośredniego i soku warzywnego
 • produkcja piwa
 • produkcja wina
 • produkcja kawy oraz kawy rozpuszczalnej

Chemia, petrochemia i przemysłowa biotechnologiaZarówno w chemii jak i w białych biotechnologiach technologie oddzielania mechanicznego stanowią część składową wielu procesów.

W procesach oddzielania wirówki i separatory klarują ciecze, rozdzielają mieszaniny cieczy, klasyfikują lub odwadniają fazę stałą i ekstrahują substancje składowe.

Rozdzielanie tworzyw sztucznych

Wirówki odgrywają ważna rolę także w procesie rozdzielania tworzyw sztucznych oraz w ich recyklingu.

Zapewniają ekonomiczny recykling tworzyw sztucznych poprzez rozdzielenie różnych ich rodzajów.

Przemysł i przerób oleju mineralnego

Wszędzie tam, gdzie pozyskuje się lub przetwarza olej, powstają zawierające olej odpady.

Maszyny oraz systemy firmy MACFUGE stanowią przyjazne dla środowiska rozwiązania w przemyśle przetwarzania surowców.

Firma Eco-Solution jest przedstawicielem firmy MACFUGE, producenta włoskich maszyn służących do separacji oraz oczyszczania substancji ciekłych.
Maszyny firmy MACFUGE wykorzystywane są w takich przemysłach jak: biodiesel, oleje mineralne, oleje roślinne, chemia, farmaceutyka, browarnictwo oraz wiele innych.

Wirówki talerzowe

Wirówka talerzowa MACFUGE 181 OM M 2 S

Moduł do czyszczenia oleju, z obejściem (by-pass) – model MACFUGE 181 OM M 2 S X

Separator Macfuge 181 jest wirówką typu Solid Bowl i został zaprojektowany i zbudowany w celu oddzielenia mieszaniny dwóch cieczy i ciała stałego, o różnej określonej masie.

Separator talerzowy MACFUGE 181 OM M 2 S została zaprojektowana i zbudowana do oddzielania w ciągłych 3 fazach (ciecz / ciecz / ciało stałe).

separatary talerzowe macfuge
separator talerzowy macfuge

Separatory talerzowe i ich zasada działania.

W odniesieniu do obrazu: produkt jest wprowadzany do obracającej się miski od rury wlotowej (Ref.5), i poprzez dystrybutor (Ref.8) jest przenoszony na stos dysków (Ref.7), gdzie odbywa się rozdzielanie,

– lekka faza ciekła jest ekstrahowana za pomocą pompy dośrodkowej (Ref.4);

– ciężka faza ciekła jest ekstrahowana przez upuszczenie, podczas gdy faza stała jest gromadzona wewnątrz komory sedymentacyjnej (Ref.6). Główna konstrukcja misy wykonana jest ze stali nierdzewnej, natomiast płyta podstawowa wykonana jest z malowanego żeliwa. Uszczelki składają się z FPM. Wirówka jest separatorem  zatrzymującym ciała stałe i pracuje w ciągłej fazie ciekłej i zbiera oddzielone części stałe do miski. Okresowo, w zależności od ilości ciała stałego obecnego w produkcie, który ma być poddany obróbce, urządzenie musi zostać zatrzymane, otwarte, oczyszczone poprzez usunięcie wszystkich oddzielonych ciał stałych, a następnie ponownie zamknięte, gotowe do ponownego uruchomienia. Bardzo prosty w swojej mechanicznej konstrukcji, aby umożliwić łatwość i szybkość w zwykłej i dodatkowej zwykłej konserwacji. Obrót miski jest przenoszony z silnika głównego przez pas bez użycia sprzęgła. Zaraz po osiągnięciu standardowych warunków pracy, – instalacja ma poziom dźwięku, mierzony w otwartej przestrzeni z miernikiem hałasu znajdującym się 1 m od samej wirówki i z dala od powierzchni odbijających eko, 75 dB (A) (mierzone zgodnie z rozporządzeniem UNI EN ISO 3746). Model wirówki „MACFUGE 181 OM M 2 S” jest przeznaczony wyłącznie do użytku przemysłowego; miejsce, w którym ma być używana wirówka – znajduje się wewnątrz budynku, w każdym przypadku pokryty jest dachem i chroniony przez czynniki atmosferyczne.

 

Separatory wysokiej prędkości

MACFUGE 325 jest to Separator „samooczyszczający” z automatycznym wyrzutem bryły podczas normalnej pracy. Przyspieszenie produktu do szybko obracającej się prędkości miski uzyskuje się dzięki specjalnemu komponentowi o nazwie Dystrybutor (10), ukształtowanemu w celu zmniejszenia sił ścinających i uniknięcia nadmiernego zużycia energii i ryzyka związanego z emulsją. Dystrybutor obsługuje i komunikuje się z obszarem dysku separacyjnego (Disc Stack, 11), w którym fizycznie następuje separacja. Ciekłe fazy, rozdzielone w zależności od ich ciężaru właściwego, są ekstrahowane za pomocą pomp dośrodkowych (Paring Disc; Typ tarczy, 8 i 7). Zawory ręczne zamontowane na wylotach są przydatne do regulacji przeciwciśnienia działającego na tarcze/ paring discs: właściwa regulacja pozwala operatorowi uzyskać prawidłowe ustawienie granicy faz ciecz / ciecz wewnątrz miski, optymalizując w ten sposób wydajność separacji. Linie produktów wylotowych (2, 3) – komplet giętkich węży, wziernik do kontroli wizualnej i zawory regulacji ciśnienia. Faza stała jest zbierana w przestrzeni sedymentacyjnej (objętość szlamu, 12) i automatycznie odprowadzana przez otwór misy. Czas otwarcia (objętość rozładowana) i częstotliwość rozładowania, są konfigurowalne i uruchamiane przez otwieranie / zamykanie zaworów elektromagnetycznych, które są zamontowane na linii wody użytkowej (5). W zależności od ustawienia czasu, maszyna jest gotowa do osiągnięcia częściowego i całkowitego rozładowania zawartości miski: dla częściowego rozładowania zawartości miski – maszyna nie zostaje zatrzymana i podawanie produktu nie jest przerwane; w przypadku całkowitego rozładowania zawartości miski zaleca się przerwanie zasilania.

separator wysokiej prędkości
separatory wysokiej prędkości

W obu przypadkach operacje rozładowania są automatyczne i zarządzane przez PLC, (Programowalny sterownik logiczny (PLC) który jest regulowany zgodnie z żądaną procedurą operatora.
Części konstrukcyjne misy wykonane są ze stali nierdzewnej typu duplex, podczas gdy pozostałe części wykonane są ze stali nierdzewnej. Zaraz po osiągnięciu standardowych warunków pracy, instalacja ma poziom dźwięku mierzony w otwartej przestrzeni z miernikiem hałasu znajdującym się w odległości 1 m od samej wirówki i z dala od powierzchni odbijających eko, 80 dB (A) (zmierzony zgodnie z rozporządzeniem UNI EN ISO 3746). Model wirówki „MACFUGE 325 OM M 3 S” jest przeznaczony wyłącznie do użytku przemysłowego; miejsce, w którym ma być używana wirówka, to: wewnątrz budynku, a w każdym razie pod dachem oraz chronione przez czynniki atmosferyczne.

All rights reserved by Allset © 2017