ul. Bielska 49
43-190 Mikołów
Kontakt ws. krat pomostowych
+48 535 533 575
biuro@ecosolution.com.pl | +48 535 533 575
sekretariat@ecosolution.com.pl | +48 32 209 77 27

Wirówki przemysłowe

Firma ECO-SOLUTION posiada umowę serwisową z firmą Broadbent, która od 150 lat specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów separacji. Firma Broadbent zdobyła swoje doświadczenie poprzez ścisła współpracę z zakładami przetwórczymi na całym świecie ? od początków swojego powstania w połowie XIX wieku aż do chwili obecnej, gdy wyrosła na przedsiębiorstwo na skalę światową.


Thomas Broadbent & Sons Ltd. 150 LAT W TECHNOLOGII SEPARACJI

Właściciele firmy Broadbent uważają również, że własne dziedzictwo przedsiębiorstwa, kultywowane od jego założenia w 1864 roku, stanowi ciągle trampolinę dla przyszłego rozwoju i że firma jest dobrze przygotowana do utrzymania swojej ciężko wywalczonej pozycji jako światowego lidera w technologiach separacji.
Dla firmy Broadbent nieustanne innowacje stanowią główną siłę napędową w dążeniu do sukcesu. Ciągłe badania i prace rozwojowe, zastosowanie najnowszych technik konstrukcyjnych ? wraz ze starannym planowaniem rozwoju biznesowego ?wszystko to powoduje, iż firma jest w stanie w kompleksowy sposób zaspokoić potrzeby klientów.

Dzięki ponad stuletniemu doświadczeniu w branży przetwórczej i w pralnictwie firma Broadbent posiada rozległą wiedzę uzupełnianą wynikami badań wykonywanych we własnym laboratorium oraz testami nowych wyrobów. W celu osiągnięcia najlepszych wyników w konstrukcji innowacyjnych wyrobów oraz doskonałości we wsparciu klientów firma Broadbent jest podzielona na działy, a każdy z tych działów jest ukierunkowany na obsługę oddzielnego obszaru rynkowego. Wszystkie działy zatrudniają wykształcony personel posiadający wiedzę, jakie są potrzeby i wymagania użytkowników przemysłowych na całym świecie. Dział Serwisowy obsługuje całą ogólnoświatową działalności formy Broadbent. Ten dział zapewnia wszechstronne usługi posprzedażowe, dzięki czemu maszyny i urządzenia pracują efektywnie przez cały okres ich eksploatacji. Nie ma takich rzeczy, który byłyby poza zakresem tych usług i wszyscy użytkownicy urządzeń Broadbent są natychmiast obsługiwani w pełnym zakresie  -bez względu na ich lokalizację.

Jedna firma – wiele umiejętności

 • Specjaliści w dziedzinie urządzeń do separacji cząstek stałych od cieczy, wirówek i systemów wirówkowych oraz maszyn pralniczych.
 • Wszystkie produkty i systemy są wspierane przez usługi serwisowe najwyższej klasy
 • Światowy dostawca: obsługuje całe spektrum procesów przemysłowych, w branży chemicznej, petrochemicznej, farmaceutycznej, surowców mineralnych, ropy naftowej i gazu, cukrowniczej, słodzików, pralniczej i tekstylnej wraz z całym związanym z tym zarządzaniem środowiskowym oraz działaniami ochronnymi.
 • Dostępne są projekty zakładów wykorzystujących specjalne i nietypowe urządzenia
 • Obszerne zasoby własnych możliwości produkcyjnych i zaplecze testowe pozwalają na konstrukcję urządzeń zgodnych z międzynarodowymi standardami.

Wśród wirówek produkowanych przez firmę Broadbent, możemy wymienić:

 • Wirówki z bębnem poziomym
 • Wirówki z bębnem ładowanym pionowo
 • Wirówki sitowe do pracy ciągłej
 • Wirówki do instalacji pilotażowych i wirówki laboratoryjne
 • Wirówki do odsiarczania gazów spalinowych (FDG)
 • Wirówki geotechniczne
 • Wirówki do odwiertów ropy naftowej i gazu
 • Standardowe wirówki SPV do cukru przeznaczone do pracy ciągłej
 • Wysokiej klasy wirówki SPVH przeznaczone do pracy ciągłej
 • Wsadowe wirówki do cukru
 • Od pojedynczej maszyny aż do kompletnych systemów przetwarzania w pralnictwie

Wirówki przemysłowe

Wirówki przemysłowe służą do oddzielania ciał stałych od zawiesin lub do rozdzielania dwóch cieczy, dzięki wykorzystaniu siły odśrodkowej. W przemyśle konieczne jest korzystanie z technologii separacji, gdzie zastosowanie ma wirówka separacyjna. Istnieje bardzo wiele typów wirówek przemysłowych, które mają szerokie zastosowanie.

Wirówki przemysłowe – podział.

Wirówki przemysłowe mogą być podzielone na kilka sposobów. W zależności od tego, o jaki rodzaj separacji substancji chodzi, można podzielić je na trzy typy:

 • Wirówki koszowe,
 • Wirówki dekantacyjne
 • Wirówki talerzowe

Wirówki koszowe wykorzystywane są do oddzielania ciał stałych od cieczy. Ten rodzaj maszyn jest przeznaczony do pracy z wieloma rodzajami materiałów, w tym również z farmaceutykami, zapewniając najwyższą czystość procesów technologicznych bez interwencji operatora. Zaletą konstrukcji jest idealne wykończenie wypolerowanej powierzchni wewnętrznej bez żadnych mikropęknięć oraz bez martwych obszarów. Mechanizm noża zgarniającego ułatwia całkowite usunięcie osadów odwirowanych produktów. W razie potrzeby maszyna może być wbudowana w ścianę, co całkowicie izoluje produkt i proces technologiczny od rzeczywistego miejsca obsługi i serwisowania maszyny. Tego rodzaju wirówki koszowe (łuszczarki) mogą być produkowane z całego szeregu rozmaitych materiałów, a we wszystkich urządzeniach zastosowany jest zaawansowany system sterowania oparty na sterowniku programowalnym (PLC). Dodatkową opcją jest możliwość przedmuchiwania azotem. Urządzenia koszowe dzielą się jeszcze na liczne podtypy, na przykład wirówki z osią pionową oraz poziomą.
Podstawową zasadą pracy wirówki dekantacyjnej jest przyspieszona sedymentacja pod działaniem siły grawitacji. Zgodnie z prawem Stoke’a, cząstki stałe w zbiorniku będą osadzać się z prędkością, która zależy od wielu czynników, m. in. od względnej gęstości substancji stałych i cieczy, wielkości cząstek oraz przyspieszenia spowodowanego działaniem siły ciężkości.

Wirówki przemysłowe od Eco-Solution

Firma Eco-Solution jest jedynym partnerem i przedstawicielem firmy Broadbent w Polsce. Jest to uznany na całym świecie producent urządzeń do separacji (wirówka separacyjna) z ponad 150-letnią tradycją i historią w tym produkującą wirówki przemysłowe. Produkowane urządzenia są stosowane w wielu gałęziach przemysłu i cieszą się dużym uznaniem przede wszystkim w przemyśle energetycznym, chemicznym oraz cukrowniczym.

Wirówka do oleju

Dobrym przykładem zastosowania wirówek przemysłowych do usuwania zanieczyszczeń jest oczyszczanie olejów. W ten sposób wydłuża się znacznie ich żywotność.
Wirówki przemysłowe, które potrafią rozdzielać dwa rodzaje cieczy mogą znaleźć swoje zastosowania w zakładach, w których np. odtłuszcza się mleko.

Wirówki gipsu

Wirówki gipsu w głównej mierze używane są do oczyszczania spalin w procesie mokrym, w którym z zawiesiny wapiennej uzyskiwany jest gips syntetyczny. Taki proces obejmuje także wydzielenie gipsu z zawiesiny wodnej. Warto pamiętać, że wirówki gipsu mogą być też używane w przemyśle budowlanym.

All rights reserved by Allset © 2017